Tallinnas lõppenud lühirajaujumise Eesti meistrivõistlustel osutus kõige edukamaks 16-aastane Kregor Zirk, kes kogus täiskasvanute hulgas kolm kulda, kolm hõbedat ja ühe pronksi.
Lühiraja Eesti meistrivõistlustel titaanlikku tööd teinud Kregor Zirk osales kolmel päeval 15 alal. Täna pälvis ta hõbemedali 50 meetri liblikas, pronksi 100 meetri kroolis ning kulla 400 meetrit kompleksis juunioride Eesti rekordiga.

"100 m vabalt ei tahtnud enam väga minna, sest tahtsin kompleksis head tulemust. Aga 100 vabalt tuli väga hästi välja minu arust, sain absoluudi medali kätte. Kompleks oli vaimselt rohkem raske kui füüsiliselt. Seliliujumise ajal oli küll mõte, miks ma siin olen. Väga väga raske oli. Krooli peale sain, põhiviisi peale, siis läks kohe kergemaks. Panin kõik välja seal endast," kommenteeris Zirk ETV spordiuudistele antud intervjuus.

Zirk teenis kolm kulda, kolm hõbedat ja ühe pronks, noorteklassis tegi aga puhta töö - üksteist individuaalset esikohta. Kohanemine sügisel alanud õpingute ja treeningutega Inglismaal Plymouthi kolledžis on läinud valutult.

"Keskendume rohkem pika raja hooajale. Inglismaa treener ütles, et ei saagi alla võtta koormust, kogu aeg peab treenima," sõnas Zirk.

"Väga väike pisiasi, et kompleksujumise jaoks ta ise palus, et teeme Tartus konnatreeninguid, sest konn on tal tõesti väga nõrk," sõnas Eestis noormeest treeniv Kaja Haljaste.

Olümpia A-normi võtab 16-aastane tulevikumees sihikule 100 meetri liblikas, millest jäi noorte olümpiafestivali võites puudu 1,68 sekundit.

"Mida lähemale olümpiamängud jõuavad, seda realistlikumaks tundub sinna jõudmine. Kindlasti oleks need väga kasulikuks võistluseks just tulevikku silmas pidades," lisas Haljaste.